Refleksologia

2018.07.16

Stopa ludzka to zakończenie 7200 nerwów, które mają bezpośrednie połączenie z mózgiem, a równocześnie z wszystkimi częściami ciała, które jest doskonale zestrojonym cudem Boskiego dzieła.

Zdrowe ciało to fascynująca maszyna ze wszystkimi częściami pracujacymi w doskonałym porządku. Pracuje z zachowaniem należytej równowagi poprzez prawidłową pracę układów, gruczołów, narządów, i zachodzących przemian chemicznych. Pozwól tylko jednemu składnikowi wyjśćspod kontroli, a skutek tego będziesz odczuwał w całym ciele. Jesteśw tym momencie już rozregulowany.

Refleksologia to nauka o refleksach które znajdują się w stopach i dłoniach i mają bezpośrednie połączenie ze wszystkimi gruczołami, organami i częściami ciała. To wyjątkowa metoda „chodzenia” kciukiem i palcami po tych refleksach. Refleksologia to nie akupresura, refleksoterapia lub masaż. To chodzenie kciukiem i palcami z jednostajną siłą ucisku zmiennym kątem działania, przechodząc w kolejności miejsca zdrowe, chore do miejsca zdrowego.

Zabieg refleksologii polega na dokładnym „przejściu” terapeutycznym całej stopy. W przypadku zdrowego organizmu bez jakich kolwiek dolegliwości stopa nie daje odczućbolesnych sensacji i na całej powierzchni jest taka sama. W przypadku natrafienia na zmiany tak wizualne (odmienny kolor naskórka, zrogowacenia) lub rejony sprawiające ból sygnalizuje nam to występowanie problemu.

Refleksolog nie jest lekarzem, nie diagnozuje, nie przepisuje leków niemniej umiejąc odczytaćmowe stóp zauważa anomalie w nich występujące czasami na długo przed ich fizycznym wystąpieniem w naszym systemie. Mając takie informacje zasugeruje wizytę u lekarza w celu potwierdzenia swoich spostrzeżeń. Powtarzanie zabiegów refleksologii ma na celu doprowadzenie naszego systemu do balansu biologicznego, usprawnienie cyrkulacji krwi, wyciszenie układu nerwowego, likwidowanie bólów, odblokowanie zatorów w organizmie poprzez wykorzystanie osobistego systemu obronnego każdego z nas. Poprzez prawidłową dietę i właściwy styl naszego życia pozbędziemy się dolegliwości do których doszło. Zabiegi refleksologii są metodą bezinwazyjną i w żadnym wypadku nie mogą zaszkodzića ze względu na swoją uniwersalnośćmogą byćstosowane w każdych warunkach wymagających naszej interwencji.

W wielu krajach na świecie refleksologia znalazła swoje miejsce w szpitalach, domach opieki społecznej czy domach spokojnej starości jako doskonałe uzupełnienie medycyny stosowanej. Refleksologia jest terapią rozpoznającą w każdym przypadku indywidualne potrzeby pacjenta przystosowując się do jego aktualnego stanu zdrowia.

Jak pracuje Refleksologia?

Od dawnych czasów wiadome jest ,że energia przepływa przez nasze ciało. Akupunktura, shiatsu i refleksologia potwierdzają, że płynie ona poprzez zony albo merydiany wzdłuż całego ciała. Specjalnie refleksologia potwierdza, że istnieje 10 energetycznych zonów biegnących wzdłuż ciała człowieka, od głowy do każdych z 10 palców.

Pracując na jakimkolwiek dużym palcu rąk lub stopy albo twarzy i głowy przesyłamy informację wzdłuż całego ciała. Dla przykładu: pracując na refleksach nerek pobudzamy do życia energie, które mogły byćprzyblokowane w innym miejscu tego zonu np. oczy. Balansujemy więc pracę i usprawniamy funkcję organów w całym tym pasie. 

Fizyczny mechanizm, który kontroluje pracę w 10 zonach ciała nie jest do końca poznany. Praca na odpowiednich refleksach potwierdza to, ale na jakich zasadach , jak dokładnie pracuje jest to dla nas wciąż tajemnicą. Wiadomo jednak, że dobre zdrowie to prawidłowy balans pracy wszystkich układów człowieka – nazywany jest homeostazą.

Stres i napięcia są niebezpieczeństwem dla homeostazy. Nasze nadnercza nie znają ich osobiście, stąd też następuje przyspieszone bicie serca, zaburzenia układu trawiennego i inne fizyczne zaburzenia, które informują nas o zbliżającej się katastrofie organizmu. Stres nabudowuje się, potem eksploduje informując nas, że niektóre nasze układy znalazły się poza ich równowagą pracy.

Refleksologia eliminuje stresy poprzez doprowadzenie do głębokiego relaksu, pozwala systemowi nerwowemu wyciszyćsię i funkcjonowaćbardziej normalnie. Proces cyrkulacji krwi staje się stabilny, gładki, usprawniony, a tlen dochodzi do wszystkich komórek życia. Ciało dostrzega balans biologiczny – równowagę i następuje proces samouzdrawiania w naszym ciele. Osoba doświadcza dobrego samopoczucia w każdym stopniu.

 

Ĺšródło: refleksologia.com

http://studiosunlight.pl/masaze